Kurallar

Kurallar

Kurallar ve Yasaklar

" Özgür bir platform " , yasağı ve kuralı kullanıcılarına dayatmaz!

Fakat, internet ortamında kişilerin / kurumların güvenlik, itibar ve genel etik kurallarına aykırı davranışlara maruz kalması günümüzde son derece büyük bir sorun.

O yüzden, KafamdaDeliSorular.NET ekibi olarak, kullanıcılarımız için hem ön bilgilendirme hem de tekrar hatırlatma maksadıyla bir takım kurallar ve yasaklar listesi hazırladık.

Merak etmeyin, bu çerçeveye uyulduğu sürece hiçbir üyeliğe keyfi yaptırımlar uygulanmaz.

- T.C.K. 'ya aykırı şekilde terör, kumar, çocuk istismarı, şiddet, uyuşturucu ve madde bağımlılığı, pornografi, Atatürk'e hakaret vb. gibi her türlü içerik ( soru -cevap içerisinde ) paylaşımı yasaktır ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırıdır.

- Belgelenmiş ve ispatlanmış durumlar haricinde, kişi / marka / ürün / kamu kurumu ve özel şirket gibi kurumsal & şahsi kimlik sahiplerine iftira kapsamındaki ithamlarda bulunmak yasaktır.

- İfşa ve teşhiri maddi ve manevi sorunlar / kayıplar yaratacak kişi ve kurumların özel bilgi, doküman, görsel, ses kaydı, video görüntüsünün paylaşımları yasaktır.

- Siyasi infial yaratacak; aşırı görüşler ve mesnetsiz söylemlerin paylaşımlar yasaktır.

Bu gibi durumlarda, tüm sorumluluğun paylaşım / içerik oluşturucu niteliğe sahip olan kayıtlı kullanıcıya ait olduğu her kullanıcı tarafından öncesinde kabul edilmiş sayılır.