Kullanma Kılavuzu

Kullanma Kılavuzu

Kullanma Kılavuzu

KafamdaDeliSorular.NET , sosyal paylaşım amaçlı soru - cevap sistemidir. Kullanıcıların, üye olduktan sonra site üzerinden soru soruma, sorulara yanıt verme, çeşitli internet mecralarından edindikleri video, görsel , web sitesi ve genel her türlü içeriği paylaşabilmelerine de olanak sağlar.

- Üyelik

Üye olmak son derece basittir. https://kafamdadelisorular.net/user/kayit alanını ziyaret ettikten sonra, karşınıza gelen formu doldurarak saniyeler içinde üye olabilirsiniz.
Şuan için üyelik aktivasyonunda herhangi bir yöntem kullanılmamaktadır.

Eğer, ileriki zamanda üyelerin gerçekliğini onaylamak için üye aktivasyonu kullanılacak olursa; bu yöntemler E-posta doğrulaması veya SMS doğrulaması şeklinde olacaktır. Üye olduktan sonra, soru sorma- yanıt verme, paylaşımda bulunma, anket açma vb. gibi bir çok fonksiyonu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

- Soru Sorma - Cevap Verme

Sisteme üye olduktan ve gerekiyorsa, üyeliğinizi doğruladıktan sonra bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Sitenin ana sayfası üzerinden, " Soru Sormak İster misin? " bağlantısına tıklayarak, soru formuna geçebilirsiniz. Sorunuz, etiket girişi, soru kategorisi, soru detayı ve anket oluşturma fonksiyonlarını bu form üzerinden doldurabilirsiniz. Sorularınızda, görsel, video, betik, içerik vb. birçok web materyalini kullanma olanağınız vardır.

- Paylaş

Buraya, kullanıcılar arası sosyalleşme alanı diyebiliriz. Buradaki paylaşımlarınız, emoji reaksiyonları ve beğen / beğenme aksiyonları ile tepki görür. Paylaşımlarınız genellikle farklı sitelerdeki URL adresleri ile yapılabilir. Ayrıca, gireceğiniz metin içeriklerini sitenin kendi editörü aracılığı ile zengin biçimde ( görsel, video , yazı vb. ) girmeniz mümkündür.

- Kategoriler

Burada, soru - cevap alanları için oluşturulmuş genel kategorileri görebilirsiniz. Ana sayfa akışı dışında , ilgili olduğunuz kategoriye tıklayarak o kategori için oluşturulmuş soru - cevap aksiyonlarına kısa yoldan ulaşabilirsiniz.

- Etiketler

Site üzerinde etiketleme ( @ ) ve hastag (# ) özelliği bulunmaktadır. Burada, en sık kullanılan etiketler ve hastagları bulabilirsiniz. Bu sayede, site üzerindeki trendleri daha iyi biçimde takip edebilirsiniz.

 - Makaleler

Sizler için ara sıra bir şeyler karalayacağız. Okumanız için!

- Kullanıcı Paneli

Hesabınızı oluşturduktan sonra, kullanıcı panelinize giriş yapabilirsiniz. Burada yaptığınız paylaşımları, soru ve yanıtlarınızı takip edebilirsiniz. Avatar yükleyebilir ( Üye Resmi ) ve diğer kullanıcı bilgilerinizi tamamlayabilirsiniz. Sistem üzerinde, her kullanıcının kendi profili vardır. Kullanıcıların üzerine tıklandığında, o kullanıcının duvar profiline gidersiniz. Takip edebilirsiniz.

- İletişim

İletişim formu ile, bizlere iletmek istediğiniz soru , tavsiye, öneri , eleştiri vb. gibi her türlü " Mutlaka iletişime geçmem gerekiyor sizinle! " zorunluluğunu giderebilirsiniz. En kısa sürede, genellikle e-mail ile dönüş sağlıyoruz.